Aktualności Aktualności

Dziękujemy, że byliscie z nami!

Nadleśnictwo Ełk dziękuje wszystkim naszym partnerom i sympatykom za czynny udział w tegorocznej akcji sadzenia lasu.

Z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowanie coroczną akcją sadzenia lasu. Dzięki stałej współpracy ze szkołami oraz naszymi partnerami biznesowymi możemy monitorować stały wzrost zainteresowania różnymi akcjami edukacyjnymi.

 

Andrzej Sewastianowicz, Prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Ełku
 
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Ełku z chęcią włączyło się do akcji sadzenia lasu. Dzięki takiej inicjatywie, możemy być częścią tworzenia lepszego klimatu. Lasy i drzewa zapewniają tlen, wpływają korzystnie na samopoczucie i oczyszczają powietrze. Nie można również zapomnieć, że są domem dla zwierząt. Tam, gdzie żyje człowiek, powinno rosnąć też drzewo i las. Bez wątpienia akcja ta podniesienie świadomość dzieci, poprzez wspólną integracje i współpracę podczas sadzenia drzew. Akcja sadzenia lasu kształtuje więź z przyrodą, która dzisiaj jest na wagę złota. Poszanowanie jej w dzisiejszych czasach, jak również uwrażliwienie na jej piękno, otworzy serca na naturę. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Ełku, jako Spóła która zaopatruje mieszkańców w wodę, czuje się również odpowiedzialna za środowisko, więc tym bardziej cieszymy się, że w Ełku, organizowane są akcje, dzięki którym młodzież, dzieci oraz dorośli mogą wspierać nasz kawałek ziemi. Cieszymy się, że możemy być jej częścią.
 
Marcin Ardziński, Dyrektor Kontaktu w PORR S.A.
 
Jako firma PORR stawiamy "na zielone". Świadomość dbania o środowisko jest dla nas bardzo bliska. Gdy taka akcja sadzenia jest proponowana, wchodzimy w nią bez wahania. Teraz do naszej floty koncernowej wprowadzamy samochody elektryczne, prowadzimy politykę GREEN LEAN. Dbamy całą firmą - w szczególności zarząd - o to, aby podnosić świadomość jak ważna jest ochrona środowiska. Mieszkamy wszyscy na jednej Planecie i musimy o nią dbać, żeby mieszkać na niej jak najdłużej.
 
Kinga Pietrzak, PORR S.A.
 
Akcja bardzo fajna, jak najbardziej ją popieram. Sadzenie drzew jest bardzo potrzebne i angażowanie w to dzieci jest bardzo rozsądne, przynajmniej wiedzą skąd się bierze las. Żałuję, że tym razem nie zabrałam ze sobą synka, byłby zachwycony akcją sadzenia i ogniskiem. Ale przy następnej okazji na pewno wybierzemy się już całą rodziną. I mały też zasadzi swoje drzewko, podobnie jak zrobiły to teraz szkolne dzieci. Naprawdę miło było widzieć, jak angażują się w sadzenie i mają przy tym mnóstwo frajdy. Zresztą jak każdy który pracował i bawił się tego dnia razem z nami.
 
Maciej Olszewski, FALA Ełk Sp. z o.o.
 
Podoba mi się taka akcja ponieważ pamiętam podobne z lat swojej młodości. Kiedyś to było normalne, że jeździło się sadzić las, pomagało leśnikom, ale też rolnikom np. przy wykopach. Teraz jest to duże wydarzenie, natomiast na pewno trzeba dzieci uczyć, przede wszystkim szacunku do przyrody. Dla nich las to jest coś co widzą przez szybę, gdy jadą samochodem. Rzadko które dziecko teraz chodzi do lasu. Najważniejsze jest nauczyć dzieci obcowania z naturą, no i też pracy - wziąć ten szpadel, wykopać dziurę, posadzić to drzewko, które za ileś lat - może sobie to dziecko o nim przypomni i sprawdzi - będzie wyższe niż ono. Dzięki takim akcjom zostaje po nas jakiś ślad.
 
Wojciech Laskowski Energoutil Sp. z o.o.
 
W naszych rękach jest nasza wspólna przyszłość. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za przyrodę, środowisko, dlatego tak ważne jest, żeby już najmłodszych uczyć odpowiedzialności za naszą Planetę. Z przyjemnością wspieramy wszelkiego typu programy edukacyjne i ekologiczne, właśnie takie jak akcja sadzenia lasu. W ten sposób możemy zainspirować dzieci do podejmowania lokalnych działań proekologicznych, chociażby takich jak posadzenie drzewek na działce rodziców czy dziadków. A przy okazji jest to też sposób na zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej, do ruchu na świeżym powietrzu.
 
Źródło: https://gazetaolsztynska.pl/829632,Z-duma-bedziemy-patrzec-jak-rosnie-nasz-las.html?PageSpeed=noscript 

 

Sprzedaż

Mapa lasów

Nadleśnictwa i inne